Jak je možné, když je jev elektroosmózy, (osmózy), tedy odstranění vlhkosti elektronickou cestou tolik účinný, že není tak známý? Proč jsou stále nabízeny běžné metody odvlhčení stavby, mezi které patří zejména podřezání zdiva stavby, chemické injektáže domu, drátová elektroosmóza atd.?
Fyzikální jev zvaný elektroosmóza je lidstvu známý zhruba 200 let. Ovšem vzhledem k technologickým možnostem nebylo možné jev elektroosmózy až do nedávné doby 100% využít, zejména pro odstranění vlhkosti ze zdiva. Jednalo se o pokusy, které ale nevyužívaly plnou potenci osmotického jevu.
Až s příchodem elektroniky a miniaturizace v technice je možno princip elektroosmózy plně využít kdekoli a nabídnout doslova každému.
Pokud jste majitelem vlhkého domu, tedy pokud se Vaše stavba potýká se vzlínající kapilární vlhkostí do zdiva a přejete si vlhké zdivo vysušit a tím tento problém vyřešit, máte zpravidla pouze tři základní možnosti:
Nyní se podívejme na tyto technologie vysoušení vlhkosti ze zdiva stavby jen z hlediska ceny. Netvrdíme, že 39.525 až 43.155,- Kč za přístroj DryPol® systém je málo, ale porovnejte si orientační ceny sami:
Podřezání vlhké stavby: podřezání celého domu včetně vnitřních příček průměrně 150 000,- Kč a více.
Chemické injektáže do zdiva: chemická injektáž celého domu včetně příček cca 100 000,- Kč a více.
DryPol® system: bez jediného kopnutí do stavby, tedy bez výrazného stavebního zásahu do domu, získáváte vysušené přízemí včetně vnitřních příček, podlahy, sklepy, podlahy ve sklepích a snížená vlhkost v základu stavby, úspora za vytápění a snížení radonové zátěže v objektu. To vše za konečnou cenu 39.525 až 43.155,- vč. DPH a služeb.
DryPol® system Vám zajistí vysoce zvýšený komfort užívání suché stavby. Je jisté, že v případě prodeje vysušené nemovitosti je prodejní cena za suchý dům výrazně vyšší a není problém získat kupce.
Jak prakticky DryPol® system funguje a jak je dosaženo výsledku? Na co vše má DryPol® system vliv?
Přístroj DryPol® system obsahuje moderní technologii - počítačovým čipem řízenou elektroniku, která vytváří elektrofyzikální jev a působí kladným nábojem na molekuly vody obsažené ve zdech. Voda ve zdivu se díky obsaženým solím stává extrémně vodivou a tohoto využívá DryPol® system i elektroosmóza. Přístroj DryPol® system zesílí pozitivní náboj molekul vody obsažené ve zdech. Tato voda začne být fyzikálním zákonem magnetismu přitahována vždy k záporně nabité zemině / podloží stavby, bočnímu svahu, což znamená, že se voda odvádí do podloží objektu i bočních svahů. Část vody se odpaří na stěnách. Jedná se o radiové impulsy na frekvenci dlouhých vln.
Tento jev prochází a je přenášen zdmi objektu. Na nic jiného kromě vlhkosti ve zdivu DryPol® system nepůsobí. Tato technologie určená pro vysoušení vlhkosti zdiva domů nemá sebemenší vliv na člověka, zvířata, květiny... DryPol® system neruší televizi či rádio a chová se naprosto neutrálně k okolí a lidem - certifikát EZÚ. Máme i spokojené klienty - kardiaky. V případě těchto typů otázek poskytneme kladné reference na použití přístroje DryPol® system, nicméně v případě kardiostimulátoru je nutná konzultace s lékařem. Z biologicko-medicinského hlediska není žádných námitek k používání systemu - certifikát EZÚ. DryPol® system se používá pro trvalou hydroizolaci a sanaci vlhkosti zdiva staveb také ve školách, nemocnicích, veřejných budovách, RD, bytových domech a komerčních stavbách.
V prvních měsících po instalaci DryPol® system putuje voda díky kladnému náboji v kapilárách zdiva zpět do půdy. V dalších letech pak přístroj DryPol® system působí jako vodovzdorný uzávěr a brání opětovnému vzestupu vlhkosti do zdiva.
Obecně (a zhruba) se dá účinek a síla přístroje DryPol® system popsat takto:
Představte si bublinu o průměru cca 30 - 50 metrů od přístroje, který se ve středu této bubliny nachází. Vše uvnitř této pomyslné koule se zbavuje vlhkosti a vysušuje se, což znamená, že se do ní schová celý dům, provozovna, při vhodném umístění i několik bytů současně atd.
Přístroj DryPol® system účinkuje vždy spolehlivě a všude, neboť pracuje a využívá principu fyzikálních vlastností samotné stavby a podloží. S vlhkostí se nepřetlačuje, ale naopak - využívá elektrofyzikálního procesu, který vlhkost způsobil. Stavba sama tedy napomáhá procesu vysoušení vlhkosti a trvalé izolaci zdiva.
Při větší rozloze stavby je někdy nutné použít 2 přístroje a více - v těchto případech se počítá půdorysná plocha vlhkého objektu.